Skip to main content

YHTEYSTIEDOT

OULUN PYRINTÖ TOIMISTO

Hakakatu 5, 90140 Oulu

Puh: +358 (0)44 781 2800

Sähköposti: info@oulunpyrinto.fi

Hanna Uusitalo

Toiminnanjohtaja

p. +358 (0)40 7285494

hanna.uusitalo@oulunpyrinto.fi

Vilma Silvamaa

Voimisteluvastaava

harrastevoimistelu

p. +358 (0)44 781 2801, arkisin klo 10-13

voimistelu@oulunpyrinto.fi

Heikki Aura

Yleisurheiluvastaava

kilpailutoiminta, kilpa- ja huippu-urheilu

p. +358 (0)44 781 2809

yleisurheilu@oulunpyrinto.fi

Jessika Raudaskoski

Yleisurheilu

Lasten ja nuorten valmennuspäällikkö, harrasteyleisurheilu

p. +358 (0)50 300 8313

jessika.raudaskoski@oulunpyrinto.fi

TELINEVOIMISTELUVALMENTAJAT

Janne Haapajoki

Miesten telinevoimistelu, päävalmentaja

MTV1

p. +358 (0)40 503 9838,

janne.haapajoki@oulunpyrinto.fi

Pauliina Savola

Naisten telinevoimistelu,

päävalmentaja

NTV1

p. +358 (0)40 503 9838,

pauliina.savola@oulunpyrinto.fi

Eerik Isojoki

Telinevoimisteluvalmentaja

MTV2, MTV3, TAITO

p. +358 (0)44 303 4045,

eerik.isojoki@oulunpyrinto.fi

Emmi Mäntylä

Telinevoimisteluvalmentaja

NTV2, NTV6

p. +358 (0)50 302 0991,

emmi.mantyla@oulunpyrinto.fi

Nea Ollikainen

Telinevoimisteluvalmentaja

NTV3, tanssi ja perusvoimistelu

p. +358 (0)44 781 2806,

nea.ollikainen@oulunpyrinto.fi

Tiina Sundström

Telinevoimisteluvalmentaja

NTV7, TAITO

p. +358 (0)44 781 2807,

tiina.sundstrom@oulunpyrinto.fi

HALLLITUS JA LAJIEN JOHTORYHMÄT

Jukka Sihvonen

Hallituksen puheenjohtaja

p. +358 (0)40 068 3206

jukka.sihvonen@dentfys.fi

Pertti Purola

Yleisurheilun johtoryhmän puheenjohtaja

p. +358 (0)44 779 7100

pertti.purola@op.fi

Tiina Kynsilehto

Voimistelun johtoryhmän puheenjohtaja

p. +358 (0)40 648 5550

tiina.kynsilehto@gmail.com

Titta Mansikkamäki

Painonnoston johtoryhmän puheenjohtaja

p. +358 (0)40 547 9463

painonnosto.pyrinto@gmail.com@

Ota yhteyttä