Yleisurheiluvalmennus Antti Haapalahti

TEAM HAAPALAHTI

Etsitkö yleisurheiluvalmentajaa?  

Jos olet 17v tai vanhempi ja haluat pyrkiä kansalliselle tai kansainväliselle huipulle lajissasi, ota yhteyttä!

Oulun Pyrintö ry 

Oulun Pyrinnön perinteikkään brändin ydin on juurevassa, pitkäjänteisessä tekemisessä. Intohimomme on urheilu. Haluamme kehittyä ja auttaa toisiamme kehittymään. Kunnioitamme toisiamme ja toistemme osaamista.  Haluamme tekemisillämme viestiä luotettavuutta, osaamista ja laadukkuutta kaikilla areenoilla. 

Valmennusosaaminen on keskeinen tekijä sekä seuran että urheilijoiden menestyksessä. Meillä on yli sadan vuoden kokemus urheiluvalmennuksesta ja käytössämme uusimmat metodit. Me uskomme, että määrätietoisella harjoittelulla ja systemaattisella valmennuksella syntyy huipputuloksia.  

Antti Haapalahti, yleisurheiluvalmentaja

Lajit: seiväs, 7-ottelu, 10-ottelu, korkeus, 100m aidat, 110m aidat, fysiikkavalmennus

Tausta           

Oma urheilijaura maajoukkuetasolla 10-ottelu 7624, seiväs 510, 110m aj 14,7

Kilpailumanageri 1990-2020 (n. 2000 järjestettyä kilpailutilaisuutta ulkomailla ja Suomessa n. 30 urheilijalle), kisamanagerina Oulun Pyrinnössä

Valmennus

Aktiivinen yleisurheiluvalmentaja 1970-luvulta lähtien jossa saavutuksena 4 urheilijaa olympiakisoihin (Satu Ruotsalainen 7-ottelu 6404, Tina Rättyä 7-ottelu 6241, Heikki Vääräniemi seiväs 576 cm, Oskari Frösen korkeus 231 cm), useita urheilijoita EM- ja MM-kisoihin ja Suomen maajoukkueeseen. Vastuuvalmentaja SUL Pohjoinen alue, ottelut 1980- ja 1990-luvuilla. Lajivalmentaja 7-ottelun maajoukkueessa 1990-luvulla.

Fysiikkavalmentajana salibandyssä ja lentopallossa 2005-2012.

Koulutus:      SUL:n A-valmentajatutkinto, lukuisia lajiseminaareja, symposiumeja, jatkokoulutustilaisuuksia. Siviilissä tietokoneinsinööri, projektipäällikkö

Valmennusfilosofia

Olen vaativa, mutta keskusteleva, kannustava ja sitoutunut koutsi joka pyrkii maksimoimaan urheilijan kyvyt ja saavuttamaan hänen lahjakkuuden rajat. Tiimihenkisyys, innokkuus harjoitella ja kehittyä sekä halu laittaa itsensä likoon tuovat tulosta.

Nykytila

Tiimissä nyt yksi 18v. seiväshyppääjä ja 21v. 10-ottelija. 

Hinta 

Yleisurheilun seuran toimintamaksu 250€/vuosi. Antti Haapalahti toimii yrittäjävalmentajana ja laskuttaa valmennusmaksun urheilijoilta.  

Oletko kiinnostunut liittymään tiimiin? Ota yhteyttä suoraan valmentajaan:

Antti Haapalahti

anttihaapalahti@outlook.com

050-5909 689