OULUN PYRINTÖ RY | YLEISURHEILU | VOIMISTELU | PAINI | PAINONNOSTO | OULUJUMPPA | NAISOSASTO

 

 

Ajankohtaista
Tapahtumakalenteri
Tulokset
Kuvagalleria

Blogit

•••

Palaute

Seuratuotteet
Kirpputori

•••

Jäsenedut
Liity jäseneksi!

Hyvinvointiliikunta
Meille valmentajaksi
Nuorisourheilun Kummit
Yhteistyökumppanit

•••

Oulu Liikkeelle

Intersport Joutsensilta
Pääyhteistyökumppani2007
Arina Oulu
Säästöpankki Optia
Nallikari Oy
Oulun Sähkönmyynti
Toimistotarvike Juntunen


Arina Tiistaikisat Raatti, Oulu 7.8.2007

Tulokset|Kuvia kisoista

TULOKSET

M Keihäs
1. Mika Lahdenkauppi Oulun Pyrintö 38,00
2. Pentti Kaikkonen Kuivasjärven Aura 30,39

P7 100 m
1. Veikka Heikkinen Oulun Pyrintö 17,99
2. Eemil Dahl Oulun Pyrintö 19,00
3. Kalle Loponen Oulun Pyrintö 19,33
4. Toni Kilpeläinen Oulun Pyrintö 20,36
5. Olli Peltola 20,49
6. Henri Mattila Laitasaaren Veto 20,64
7. Eelis Räihä 20,66
8. Severi Soukka Oulun Pyrintö 20,71
9. Tuukka Jr Tieksola Oulun Pyrintö 20,93
10. Aapo Salonen Oulun Pyrintö 21,15
11. Jere Nissinen Kuivasjärven Aura 21,17
12. Elias Hyvärinen Oulun Pyrintö 21,34
13. Onni Salojärvi Oulun Pyrintö 21,76
14. Juho Leskelä 21,78
15. Jere Hänninen Oulun Pyrintö 21,86
16. Teemu Lahdenperä Oulun Pyrintö 22,54
17. Juho Niemitalo Oulun Pyrintö 28,08
18. Mika Viirret 29,36
Jussi Rautalin Oulun Pyrintö DNS
Jaakko Matikainen Oulun Pyrintö DNS

Erä 1
1. Eemil Dahl Oulun Pyrintö 19,00
2. Henri Mattila Laitasaaren Veto 20,64
3. Tuukka Jr Tieksola Oulun Pyrintö 20,93
4. Jere Hänninen Oulun Pyrintö 21,86
5. Juho Niemitalo Oulun Pyrintö 28,08
6. Mika Viirret 29,36
Jaakko Matikainen Oulun Pyrintö DNS

Erä 2
1. Veikka Heikkinen Oulun Pyrintö 17,99
2. Kalle Loponen Oulun Pyrintö 19,33
3. Olli Peltola 20,49
4. Eelis Räihä 20,66
5. Severi Soukka Oulun Pyrintö 20,71
6. Elias Hyvärinen Oulun Pyrintö 21,34

Erä 3
1. Toni Kilpeläinen Oulun Pyrintö 20,36
2. Aapo Salonen Oulun Pyrintö 21,15
3. Jere Nissinen Kuivasjärven Aura 21,17
4. Onni Salojärvi Oulun Pyrintö 21,76
5. Juho Leskelä 21,78
6. Teemu Lahdenperä Oulun Pyrintö 22,54
Jussi Rautalin Oulun Pyrintö DNS

P7 Moukari
1. Eemil Dahl Oulun Pyrintö 10,53
2. Toni Kilpeläinen Oulun Pyrintö 10,49
3. Eelis Räihä 10,13
4. Aapo Salonen Oulun Pyrintö 9,71
5. Jere Nissinen Kuivasjärven Aura 9,15
6. Olli Peltola 8,82
7. Mikko Kanniainen Oulun Pyrintö 7,89
8. Onni Salojärvi Oulun Pyrintö 7,13
9. Kalle Loponen Oulun Pyrintö 6,89
10. Elias Hyvärinen Oulun Pyrintö 6,61
11. Mika Viirret 4,38
Jussi Rautalin Oulun Pyrintö DNS
Juho Leskelä DNS
Jaakko Matikainen Oulun Pyrintö DNS

P5 100 m
1. Ville Myllyaho 22,26
2. Pauli Huhtamella 22,36
3. Eetu Pulkkinen Oulun Pyrintö 24,03
4. Iiro Salojärvi Oulun Pyrintö 24,61
5. Otto Turunen 25,55
6. Ali-Dogan Simsek Oulun Pyrintö 26,28
7. Teemu Papponen Oulun Pyrintö 26,42
8. Saku Koivusaari 26,63
9. Miro Ahvenlampi Oulun Pyrintö 26,93
10. Eerotapio Sormunen Oulun Pyrintö 28,95
11. Kasperi Lahdenkauppi Oulun Pyrintö 29,62
12. Matias Rajavaara Oulun Pyrintö 30,61
13. Antti-Jussi Saarela Oulun Pyrintö 31,68
14. Niilo Niinimäki Oulun Pyrintö 34,73
15. Kristian Raunio Oulun Pyrintö 34,78
16. Emil Takalo 35,21
17. Santeri Holappa Oulun Pyrintö 35,30
18. Oliver Meloni Oulun Pyrintö 39,61
19. Juuso Hamari Oulun Pyrintö 50,59
20. Eelis Miettinen Oulun Pyrintö 1.07,80
Niilo Viirret DNS
Lassi Rantanen DNS
Otto Matikainen Oulun Pyrintö DNS
Akseli Rautalin Oulun Pyrintö DNS

Erä 1
1. Otto Turunen 25,55
2. Ali-Dogan Simsek Oulun Pyrintö 26,28
3. Teemu Papponen Oulun Pyrintö 26,42
4. Saku Koivusaari 26,63
5. Eerotapio Sormunen Oulun Pyrintö 28,95
6. Antti-Jussi Saarela Oulun Pyrintö 31,68
7. Juuso Hamari Oulun Pyrintö 50,59
Niilo Viirret DNS

Erä 2
1. Ville Myllyaho 22,26
2. Pauli Huhtamella 22,36
3. Iiro Salojärvi Oulun Pyrintö 24,61
4. Miro Ahvenlampi Oulun Pyrintö 26,93
5. Matias Rajavaara Oulun Pyrintö 30,61
6. Niilo Niinimäki Oulun Pyrintö 34,73
Otto Matikainen Oulun Pyrintö DNS
Akseli Rautalin Oulun Pyrintö DNS

Erä 3
1. Eetu Pulkkinen Oulun Pyrintö 24,03
2. Kasperi Lahdenkauppi Oulun Pyrintö 29,62
3. Kristian Raunio Oulun Pyrintö 34,78
4. Emil Takalo 35,21
5. Santeri Holappa Oulun Pyrintö 35,30
6. Oliver Meloni Oulun Pyrintö 39,61
7. Eelis Miettinen Oulun Pyrintö 1.07,80
Lassi Rantanen DNS

P5 Moukari
1. Pauli Huhtamella 7,01
2. Iiro Salojärvi Oulun Pyrintö 5,47
3. Eetu Pulkkinen 5,15
4. Ville Myllyaho 4,57
5. Lassi Rantanen 4,44
6. Eelis Miettinen Oulun Pyrintö 4,03
7. Niilo Niinimäki Oulun Pyrintö 3,80
8. Saku Koivusaari 3,40
9. Kristian Raunio Oulun Pyrintö 3,34
10. Teemu Papponen Oulun Pyrintö 3,22
11. Miro Ahvenlampi Oulun Pyrintö 2,92
12. Oliver Meloni Oulun Pyrintö 2,56
13. Eerotapio Sormunen Oulun Pyrintö 2,42
14. Ali-Dogan Simsek Oulun Pyrintö 2,35
15. Santeri Holappa Oulun Pyrintö 2,24
16. Juuso Hamari Oulun Pyrintö 2,23
17. Emil Takalo 2,04
Niilo Viirret DNS
Otto Matikainen Oulun Pyrintö DNS
Akseli Rautalin Oulun Pyrintö DNS

P9 150 m
1. Matias Määttä Oulun Pyrintö 24,39
2. Juhana Mäkelä Oulun Pyrintö 24,60
3. Kalle Jyrkinen Oulun Pyrintö 25,20
4. Vili Ikonen Oulun Pyrintö 25,59
5. Jaakko Meskus Lumijoen Lumiukot 26,08
6. Joni Heikkinen Oulun Pyrintö 27,05
7. Miro Ahola Oulun Pyrintö 27,09
8. Otto Ikonen Oulun Pyrintö 27,20
9. Joonatan Dahl Oulun Pyrintö 28,85
10. Sami Papponen Oulun Pyrintö 28,87
11. Orphee Kadima Oulun Pyrintö 29,07
12. Henri Nissinen Oulun Pyrintö 29,82
13. Vili Veteläinen 31,46
14. Kalle Koivusaari 31,82
Lauri Matikainen Oulun Pyrintö DNS

Erä 1
1. Juhana Mäkelä Oulun Pyrintö 24,60
2. Kalle Jyrkinen Oulun Pyrintö 25,20
3. Vili Ikonen Oulun Pyrintö 25,59
4. Jaakko Meskus Lumijoen Lumiukot 26,08
5. Miro Ahola Oulun Pyrintö 27,09
6. Orphee Kadima Oulun Pyrintö 29,07
7. Henri Nissinen Oulun Pyrintö 29,82
8. Vili Veteläinen 31,46

Erä 2
1. Matias Määttä Oulun Pyrintö 24,39
2. Joni Heikkinen Oulun Pyrintö 27,05
3. Otto Ikonen Oulun Pyrintö 27,20
4. Joonatan Dahl Oulun Pyrintö 28,85
5. Sami Papponen Oulun Pyrintö 28,87
6. Kalle Koivusaari 31,82
Lauri Matikainen Oulun Pyrintö DNS

P9 Keihäs
1. Jaakko Meskus Lumijoen Lumiukot 19,98
2. Valtteri Määttä Kiimingin Urheilijat 16,22
3. Matias Määttä Oulun Pyrintö 15,68
4. Juhana Mäkelä Oulun Pyrintö 14,92
5. Joni Heikkinen Oulun Pyrintö 14,88
6. Joonatan Dahl Oulun Pyrintö 13,56
7. Sami Papponen Oulun Pyrintö 13,50
8. Vili Ikonen Oulun Pyrintö 13,43
9. Ville Kanniainen Oulun Pyrintö 13,01
10. Kalle Jyrkinen Oulun Pyrintö 12,96
11. Miro Ahola Oulun Pyrintö 12,47
12. Topias Rautalin Oulun Pyrintö 12,22
13. Otto Ikonen Oulun Pyrintö 10,52
14. Vili Veteläinen 10,22
15. Henri Nissinen Oulun Pyrintö 9,98
16. Orphee Kadima Oulun Pyrintö 8,21
17. Kalle Koivusaari 7,29
Olli Koivusaari DNS
Lauri Matikainen Oulun Pyrintö DNS

P11 150 m
1. Arttu Liipo Oulun Pyrintö 23,25
2. Sakari Ylönen Oulun Pyrintö 23,38
3. Olli-Oskari Loukkola Oulun Pyrintö 23,48
4. Miikka Syväluoma Oulun Pyrintö 23,82
5. Markus Räihä Oulun Pyrintö 23,91
6. Anssi Välitalo Kuivasjärven Aura 23,93
7. Jyri Kangasharju Oulun Pyrintö 24,61
8. Benjamin Tenkorang 24,85
9. Juho Heikkinen Oulun Pyrintö 26,05
10. Joel Haarala 27,51
11. Teijo Hekkala Yli-Iin Naseva 28,44
12. Mirsad Culaj Oulun Pyrintö 28,73

Erä 1
1. Miikka Syväluoma Oulun Pyrintö 23,82
2. Markus Räihä Oulun Pyrintö 23,91
3. Anssi Välitalo Kuivasjärven Aura 23,93
4. Juho Heikkinen Oulun Pyrintö 26,05
5. Joel Haarala 27,51
6. Mirsad Culaj Oulun Pyrintö 28,73

Erä 2
1. Arttu Liipo Oulun Pyrintö 23,25
2. Sakari Ylönen Oulun Pyrintö 23,38
3. Olli-Oskari Loukkola Oulun Pyrintö 23,48
4. Jyri Kangasharju Oulun Pyrintö 24,61
5. Benjamin Tenkorang 24,85
6. Teijo Hekkala Yli-Iin Naseva 28,44

P11 Keihäs
1. Niko Mikkola Kiimingin Urheilijat 30,89
2. Miikka Syväluoma Oulun Pyrintö 28,20
3. Sakari Ylönen Oulun Pyrintö 27,45
4. Olli-Oskari Loukkola Oulun Pyrintö 26,35
5. Markus Räihä Oulun Pyrintö 26,00
6. Anssi Välitalo Kuivasjärven Aura 24,67
7. Joel Haarala 19,80
8. Oskari Määttä Kiimingin Urheilijat 17,10
9. Teijo Hekkala Yli-Iin Naseva 17,10
10. Arttu Liipo Oulun Pyrintö 16,89
11. Mirsad Culaj Oulun Pyrintö 15,95
12. Juho Heikkinen Oulun Pyrintö 15,32
13. Benjamin Tenkorang 13,20
14. Jyri Kangasharju Oulun Pyrintö 9,37
15. Ville Leskelä 8,36

P13 200 m Tuuli: +0,2
1. Tino Siipola Kalajoen Junkkarit 31,75
2. Ali-Bedri Simsek Oulun Pyrintö 33,90
Joel Hurskainen Oulun Pyrintö DNS
Niko Nissinen Kuivasjärven Aura DNS

P13 Kolmiloikka
1. Niko Nissinen Kuivasjärven Aura 8,92 +0,2

P13 Kuula
1. Matti Sivonen Kuivasjärven Aura 14,86
2. Antti-Pekka Rönkkö Oulun Pyrintö 8,45
3. Sami Seppänen Siikalatvan Urheilijat 7,43
4. Tino Siipola Kalajoen Junkkarit 6,68
5. Niko Nissinen Kuivasjärven Aura 6,61
Joel Hurskainen Oulun Pyrintö DNS

P15 300 m
1. Henri Seppänen Siikalatvan Urheilijat 42,21

P15 200 m aj Tuuli: +1,0
1. Juhani Svanberg Oulun Pyrintö 29,66
2. Ville Lankila Oulun Pyrintö 31,88
3. Henry Haataja Oulun Pyrintö 35,29

P15 Kolmiloikka
1. Henry Haataja Oulun Pyrintö 9,42 +0,2

P15 Kuula
1. Ville Kaikkonen Kuivasjärven Aura 13,67
2. Henri Seppänen Siikalatvan Urheilijat 9,69


P15 2000m
kilpailun ulkopuolella
Toni Astikainen Ruokolanden Raju 6.42,01
Teemu Astikainen Ruokolahden Raju 7.41,94

N Keihäs
1. Eini Vasu Oulun Pyrintö 23,48
2. Minna Laatikainen Oulun Pyrintö 21,66
3. Katja Juntunen Oulun Pyrintö 20,00
4. Riitta Loukusa Oulun Pyrintö 16,02
5. Päivi Hietapelto Oulun Pyrintö 14,43

T7 100 m
1. Sara Törmälä Oulun Pyrintö 18,37
2. Pinja Engman Oulun Pyrintö 18,69
3. Maija Castren Oulun Pyrintö 18,74
4. Siiri Hakopää Oulun Pyrintö 19,12
5. Mirva Murtomäki Oulun Pyrintö 19,96
6. Roosa Taulavuori Oulun Pyrintö 20,54
7. Annika Linna Oulun Pyrintö 20,55
8. Sonja Vaakanainen Oulun Pyrintö 20,61
9. Janita Lavander Oulun Pyrintö 20,93
10. Maija Pospiech Oulun Pyrintö 22,74
11. Erika Lalli Yli-Iin Naseva 23,03
Henriikka Kontu Laitasaaren Veto DNS

Erä 1
1. Sara Törmälä Oulun Pyrintö 18,37
2. Pinja Engman Oulun Pyrintö 18,69
3. Annika Linna Oulun Pyrintö 20,55
4. Sonja Vaakanainen Oulun Pyrintö 20,61
5. Erika Lalli Yli-Iin Naseva 23,03
Henriikka Kontu Laitasaaren Veto DNS

Erä 2

1. Maija Castren Oulun Pyrintö 18,74
2. Siiri Hakopää Oulun Pyrintö 19,12
3. Mirva Murtomäki Oulun Pyrintö 19,96
4. Roosa Taulavuori Oulun Pyrintö 20,54
5. Janita Lavander Oulun Pyrintö 20,93
6. Maija Pospiech Oulun Pyrintö 22,74

T7 Moukari
1. Pinja Engman Oulun Pyrintö 10,41
2. Maija Castren Oulun Pyrintö 8,66
3. Sara Törmälä Oulun Pyrintö 8,36
4. Annika Linna Oulun Pyrintö 7,89
5. Maija Pospiech Oulun Pyrintö 7,77
6. Mirva Murtomäki Oulun Pyrintö 7,57
7. Sonja Vaakanainen Oulun Pyrintö 7,31
8. Erika Lalli Yli-Iin Naseva 7,19
9. Siiri Hakopää Oulun Pyrintö 4,92

T5 100 m
1. Fanni Rousu Oulun Pyrintö 22,66
2. Sonja Stång 23,68
3. Anniina Dahl Oulun Pyrintö 23,81
4. Nicola Kreus Oulun Pyrintö 23,93
5. Ella Raitio Oulun Pyrintö 24,14
6. Katariina Siira Laitasaaren Veto 24,32
7. Eerika Simola Oulun Pyrintö 24,64
8. Iisa Holappa Oulun Pyrintö 24,98
9. Ella Niskala Oulun Pyrintö 25,29
10. Ida Loponen Oulun Pyrintö 25,62
11. Iitu Heikkinen Oulun Pyrintö 25,79
12. Meeri Sandelin Oulun Pyrintö 26,13
13. Lauren Rennison Oulun Pyrintö 26,46
14. Petra Vanhanen Oulun Pyrintö 27,63
15. Elli Salonen Oulun Pyrintö 29,69
16. Noora Väisänen Oulun Pyrintö 30,42
17. Henna Kaketti 30,50
18. Felicia Kreus Oulun Pyrintö 31,07
19. Noora Soikkeli Oulun Pyrintö 31,77
20. Daniela Pisano Oulun Pyrintö 34,20
21. Minea Puskala Oulun Pyrintö 39,68
22. Martta Koski-Vähälä Lumijoen Lumiukot 42,19
23. Maija Rantanen 42,49
24. Sonja Vanhanen Oulun Pyrintö 42,93
Ronja Romppanen Oulun Pyrintö DNS

Erä 1
1. Fanni Rousu Oulun Pyrintö 22,66
2. Nicola Kreus Oulun Pyrintö 23,93
3. Iitu Heikkinen Oulun Pyrintö 25,79
4. Meeri Sandelin Oulun Pyrintö 26,13
5. Noora Väisänen Oulun Pyrintö 30,42
6. Daniela Pisano Oulun Pyrintö 34,20
7. Maija Rantanen 42,49

Erä 2
1. Ella Raitio Oulun Pyrintö 24,14
2. Katariina Siira Laitasaaren Veto 24,32
3. Iisa Holappa Oulun Pyrintö 24,98
4. Petra Vanhanen Oulun Pyrintö 27,63
5. Martta Koski-Vähälä Lumijoen Lumiukot 42,19
Ronja Romppanen Oulun Pyrintö DNS

Erä 3
1. Eerika Simola Oulun Pyrintö 24,64
2. Ella Niskala Oulun Pyrintö 25,29
3. Henna Kaketti 30,50
4. Felicia Kreus Oulun Pyrintö 31,07
5. Noora Soikkeli Oulun Pyrintö 31,77
6. Sonja Vanhanen Oulun Pyrintö 42,93

Erä 4
1. Sonja Stång 23,68
2. Anniina Dahl Oulun Pyrintö 23,81
3. Ida Loponen Oulun Pyrintö 25,62
4. Lauren Rennison Oulun Pyrintö 26,46
5. Elli Salonen Oulun Pyrintö 29,69
6. Minea Puskala Oulun Pyrintö 39,68

T5 Moukari
1. Nicola Kreus Oulun Pyrintö 6,52
2. Anniina Dahl Oulun Pyrintö 6,13
3. Petra Vanhanen Oulun Pyrintö 5,57
4. Sonja Stång 5,21
5. Iitu Heikkinen Oulun Pyrintö 4,85
6. Iisa Holappa Oulun Pyrintö 4,66
7. Ella Raitio Oulun Pyrintö 4,53
8. Lauren Rennison Oulun Pyrintö 4,37
9. Eerika Simola 4,34
10. Ida Loponen Oulun Pyrintö 4,26
11. Ella Niskala Oulun Pyrintö 4,06
12. Fanni Rousu Oulun Pyrintö 3,81
13. Noora Väisänen Oulun Pyrintö 3,68
14. Felicia Kreus Oulun Pyrintö 3,41
15. Minea Puskala Oulun Pyrintö 3,37
16. Meeri Sandelin Oulun Pyrintö 3,19
17. Elli Salonen Oulun Pyrintö 2,72
18. Noora Soikkeli Oulun Pyrintö 2,03
19. Daniela Pisano Oulun Pyrintö 1,76
20. Sonja Vanhanen Oulun Pyrintö 1,62
21. Maija Rantanen 1,26
22. Martta Koski-Vähälä Lumijoen Lumiukot 1,05
Ronja Romppanen Oulun Pyrintö DNS

T9 150 m
1. Emilia Linna Oulun Pyrintö 24,34
2. Venla Madetoja Oulun Pyrintö 24,98
3. Julia Karjalainen Oulun Pyrintö 25,31
4. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Pyrintö 25,83
5. Sara Mehtomaa Oulun Pyrintö 26,58
6. Fanni Hakopää Oulun Pyrintö 27,10
7. Sara Niva Laitasaaren Veto 27,86
8. Katri Hänninen Oulun Pyrintö 28,21
9. Heini Mattila Laitasaaren Veto 28,23
10. Reetta Kanervo Oulun Pyrintö 28,53
11. Janika Korhonen Oulun Pyrintö 28,66
12. Milla Koski-Vähälä Lumijoen Lumiukot 28,82
13. Jenna Puolanne Oulun Pyrintö 28,99
14. Aurora Loukusa Oulun Pyrintö 29,30
15. Anette Lalli Yli-Iin Naseva 29,56
Annika Niemelä Oulun Pyrintö DNS
Katariina Kopakka Oulun Pyrintö DNS

Erä 1
1. Julia Karjalainen Oulun Pyrintö 25,31
2. Sara Niva Laitasaaren Veto 27,86
3. Janika Korhonen Oulun Pyrintö 28,66
4. Aurora Loukusa Oulun Pyrintö 29,30
5. Anette Lalli Yli-Iin Naseva 29,56
Annika Niemelä Oulun Pyrintö DNS

Erä 2

1. Emilia Linna Oulun Pyrintö 24,34
2. Venla Madetoja Oulun Pyrintö 24,98
3. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Pyrintö 25,83
4. Fanni Hakopää Oulun Pyrintö 27,10
5. Heini Mattila Laitasaaren Veto 28,23

Erä 3
1. Sara Mehtomaa Oulun Pyrintö 26,58
2. Katri Hänninen Oulun Pyrintö 28,21
3. Reetta Kanervo Oulun Pyrintö 28,53
4. Milla Koski-Vähälä Lumijoen Lumiukot 28,82
5. Jenna Puolanne Oulun Pyrintö 28,99
Katariina Kopakka Oulun Pyrintö DNS

T9 Keihäs
1. Sara Niva Laitasaaren Veto 14,13
2. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Pyrintö 13,64
3. Emilia Linna Oulun Pyrintö 12,40
4. Janika Korhonen Oulun Pyrintö 11,45
5. Katri Hänninen Oulun Pyrintö 11,28
6. Julia Karjalainen Oulun Pyrintö 10,38
7. Anette Lalli Yli-Iin Naseva 10,36
8. Sara Mehtomaa Oulun Pyrintö 9,91
9. Aurora Loukusa Oulun Pyrintö 7,64
10. Jenna Puolanne Oulun Pyrintö 6,64
Katariina Kopakka Oulun Pyrintö DNS

T11 150 m
1. Katariina Liipo Oulun Pyrintö 22,24
2. Rosa Tieksola Oulun Pyrintö 23,25
3. Laura Kontu Laitasaaren Veto 23,37
4. Hanna Loukusa Oulun Pyrintö 23,69
5. Iida Oikarinen Oulun Pyrintö 23,90
6. Rosa Karppinen Oulun Pyrintö 24,38
7. Tonya Siipola Kalajoen Junkkarit 24,40
8. Ilona Holappa Oulun Pyrintö 24,60
9. Jutta Laamanen Oulun Pyrintö 24,68
10. Alina Olkoniemi Oulun Pyrintö 25,44
11. Sandra Outila Oulun Pyrintö 25,78
12. Sini Oikarinen Oulun Pyrintö 25,91
13. Johanna Laitinen Oulun Pyrintö 25,95
14. Aleksiina Simola Oulun Pyrintö 26,14
15. Elina Heikkinen Oulun Pyrintö 26,76
16. Katriina Kuoksa Oulun Pyrintö 26,87
17. Veera Juntunen Oulun Pyrintö 27,28
18. Aino Alajuntti Oulun Pyrintö 27,51
19. Outi Siira Laitasaaren Veto 27,53
20. Maija Leppälä Oulun Pyrintö 27,83
21. Katri Leskinen Oulun Pyrintö 27,89
22. Elina Grönvall Oulun Pyrintö 27,92
23. Ninni Oja Oulun Pyrintö 28,66
24. Anni Miettunen Oulun Pyrintö 28,79
25. Veera Lindström Oulun Pyrintö 29,10
26. Rosaliina Kumpuniemi Oulun Pyrintö 29,98
27. Ella Väyrynen Oulun Pyrintö 31,22
28. Ronja Järvelä Oulun Pyrintö 33,94
Sirje Lalli Yli-Iin Naseva DNS
Anna Heinonen Oulun Pyrintö DNS
Mirka Piri Oulun Pyrintö DNS
Venla Tapio Oulun Pyrintö DNS
Leena Ylitalo Oulun Pyrintö DNS
Janina Kuoksa Oulun Pyrintö DNS

Erä 1
1. Rosa Karppinen Oulun Pyrintö 24,38
2. Aleksiina Simola Oulun Pyrintö 26,14
3. Outi Siira Laitasaaren Veto 27,53
4. Maija Leppälä Oulun Pyrintö 27,83
5. Katri Leskinen Oulun Pyrintö 27,89
6. Elina Grönvall Oulun Pyrintö 27,92
7. Ronja Järvelä Oulun Pyrintö 33,94

Erä 2
1. Laura Kontu Laitasaaren Veto 23,37
2. Jutta Laamanen Oulun Pyrintö 24,68
3. Katriina Kuoksa Oulun Pyrintö 26,87
4. Ninni Oja Oulun Pyrintö 28,66
5. Rosaliina Kumpuniemi Oulun Pyrintö 29,98
Anna Heinonen Oulun Pyrintö DNS
Venla Tapio Oulun Pyrintö DNS

Erä 3
1. Rosa Tieksola Oulun Pyrintö 23,25
2. Tonya Siipola Kalajoen Junkkarit 24,40
3. Elina Heikkinen Oulun Pyrintö 26,76
4. Anni Miettunen Oulun Pyrintö 28,79
5. Ella Väyrynen Oulun Pyrintö 31,22
Mirka Piri Oulun Pyrintö DNS
Janina Kuoksa Oulun Pyrintö DNS

Erä 4
1. Iida Oikarinen Oulun Pyrintö 23,90
2. Ilona Holappa Oulun Pyrintö 24,60
3. Sini Oikarinen Oulun Pyrintö 25,91
4. Johanna Laitinen Oulun Pyrintö 25,95
5. Aino Alajuntti Oulun Pyrintö 27,51
Leena Ylitalo Oulun Pyrintö DNS

Erä 5
1. Katariina Liipo Oulun Pyrintö 22,24
2. Hanna Loukusa Oulun Pyrintö 23,69
3. Alina Olkoniemi Oulun Pyrintö 25,44
4. Sandra Outila Oulun Pyrintö 25,78
5. Veera Juntunen Oulun Pyrintö 27,28
6. Veera Lindström Oulun Pyrintö 29,10
Sirje Lalli Yli-Iin Naseva DNS

T11 Keihäs
1. Sirje Lalli Yli-Iin Naseva 18,40
2. Milla Koski-Vähälä Lumijoen Lumiukot 17,90
3. Jutta Laamanen Oulun Pyrintö 17,81
4. Laura Kontu Laitasaaren Veto 17,57
5. Alina Olkoniemi Oulun Pyrintö 15,77
6. Ilona Holappa Oulun Pyrintö 15,50
7. Fanny Lahdenkauppi Oulun Pyrintö 14,50
8. Sara Niva Laitasaaren Veto 13,97
9. Katariina Liipo Oulun Pyrintö 13,55
10. Emilia Linna Oulun Pyrintö 13,48
11. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Pyrintö 13,32
12. Iida Oikarinen Oulun Pyrintö 12,55
13. Ninni Oja Oulun Pyrintö 11,44
14. Maija Leppälä Oulun Pyrintö 10,37
15. Johanna Laitinen Oulun Pyrintö 9,10
16. Veera Pietilä Oulun Pyrintö 8,59
17. Tonya Siipola Kalajoen Junkkarit 8,42
18. Elina Heikkinen Oulun Pyrintö 8,26
19. Teea Pospiech Oulun Pyrintö 5,47

T13 200 m
1. Mira Taulavuori Oulun Pyrintö 29,22
2. Lina-Lotta Lahdenkauppi Oulun Pyrintö 29,70
3. Johanna Laamanen Oulun Pyrintö 30,41
4. Pauliina Rissanen Oulun Pyrintö 30,62
5. Laura Heikkinen Oulun Pyrintö 31,11
5. Enni Hietapelto Oulun Pyrintö 31,11
7. Alina Kukkonen Oulun Pyrintö 31,22
8. Hanna Wierenga Oulun Pyrintö 31,50
9. Vilma Kumpula Oulun Pyrintö 31,51
10. Vera Tieksola Oulun Pyrintö 32,38
11. Anni-Maria Määttä Oulun Pyrintö 32,48
12. Kaisa Rahko Oulun Pyrintö 33,51

Erä 1 Tuuli: +0,2
1. Johanna Laamanen Oulun Pyrintö 30,41
2. Laura Heikkinen Oulun Pyrintö 31,11
3. Vilma Kumpula Oulun Pyrintö 31,51
4. Vera Tieksola Oulun Pyrintö 32,38
5. Anni-Maria Määttä Oulun Pyrintö 32,48
6. Kaisa Rahko Oulun Pyrintö 33,51

Erä 2 Tuuli: +0,2

1. Mira Taulavuori Oulun Pyrintö 29,22
2. Lina-Lotta Lahdenkauppi Oulun Pyrintö 29,70
3. Pauliina Rissanen Oulun Pyrintö 30,62
4. Enni Hietapelto Oulun Pyrintö 31,11
5. Alina Kukkonen Oulun Pyrintö 31,22
6. Hanna Wierenga Oulun Pyrintö 31,50

T13 Kolmiloikka
1. Emilia Olkoniemi Oulun Pyrintö 9,53 +0,2
2. Vera Tieksola Oulun Pyrintö 8,67 +0,2
3. Laura Heikkinen Oulun Pyrintö 8,46 +0,2
4. Kaisa Rahko Oulun Pyrintö 7,71 +0,2
5. Anni-Maria Määttä Oulun Pyrintö 7,37 +0,2

T13 Kuula
1. Milja Jylhänniska Oulun Pyrintö 8,79
2. Lina-Lotta Lahdenkauppi Oulun Pyrintö 8,35
3. Pauliina Rissanen Oulun Pyrintö 7,77
4. Enni Hietapelto Oulun Pyrintö 7,52
5. Johanna Laamanen Oulun Pyrintö 7,22
6. Kaisa Rahko Oulun Pyrintö 7,03
7. Sara-Maria Juntunen Oulun Pyrintö 6,89
8. Sanna Lapinoja Oulun Pyrintö 6,88
9. Vilma Kumpula Oulun Pyrintö 6,80
10. Milla Koski-Vähälä Lumijoen Lumiukot 5,91
11. Alina Kukkonen Oulun Pyrintö 5,74
11. Vera Tieksola Oulun Pyrintö 5,74
13. Anni-Maria Määttä Oulun Pyrintö 5,54
Iina Holappa Oulun Pyrintö DNS
Johanna Seppänen Siikalatvan Urheilijat DNS

T15 300 m
1. Meri-Maija Ollila Oulun Pyrintö 44,59
2. Annika Rantala Oulun Pyrintö 45,31

T15 2000 m
1. Mia Aitavaara Oulun Pyrintö 8.05,84

T15 200 m aj Tuuli: +0,4
1. Henna Palosaari Oulun Pyrintö 30,83
2. Jenna Pellikka Oulun Pyrintö 33,45
3. Sara-Maria Juntunen Oulun Pyrintö 34,80
4. Pauliina Ainasoja Oulun Pyrintö 35,68
Aino Lapinoja Oulun Pyrintö DNS

T15 Kolmiloikka
1. Anna-Kreeta Rantasuomela Oulun Pyrintö 9,59 +0,2
2. Henna Jylhänniska Oulun Pyrintö 8,70 +0,2

T15 Kuula
1. Maria Kaikkonen Kuivasjärven Aura 11,59
2. Henna Palosaari Oulun Pyrintö 9,94
3. Aino Lapinoja Oulun Pyrintö 9,18
4. Inkeri Hietapelto Oulun Pyrintö 8,79
5. Henna Jylhänniska Oulun Pyrintö 7,60



Oulun Pyrintö • Uusikatu 30 B 16, 90100 OULU • Puh: 044 7812 805 • Email: toimisto@oulunpyrinto.fi