Seuraottelu Oulu-Tampere-Jyväskylä-Kuopio

6.1.2018 klo 15:00

Pyrintö järjestää lauantaina 6.1.2018 perinteiset yleisurheilun ystävyysottelut 10-15 vuotiaille! Ouluun tulee kyläilemään ja kilpailemaan Tampereen Pyrinnön, Jyväskylän Kenttäurheilijoiden ja Kuopion Reippaan joukkueet.

 

Ouluhallilla lauantaina 6.1.2018 klo 15 alkaen neljän seuran innokkaat yleisurheilunuoret kamppailevat jälleen pisteistä! 

Jyväskylän vuoro oli järjestää seuraottelu 2018, mutta halliongelmien johdosta he pyysivät että Oulu, jonka vuoro olisi vuonna 2019 järjestäisikin nyt, ja kyllähän se meiltä onnistuu!

Linkki kisan tietoihin: Kilpailukalenteri

Kilpailu on poikkeukselliseti iltakisa ja käydään klo 15-21 välillä. Sunnuntaina pidetään osallistuvien seurojen nuorille yhteinen monipuolinen harjoitus klo 10-13. Harjoitukseen voi osallistua vaikka ei lauantain kisassa olisi mukana. 

Pyrinnön seuraottelu joukkue lauantaina:

P11 60 m

Veikka Parkkisenniemi            
Luka Saarela            
Aleksi Pohjola            
Väinö Kekkonen            
        
P11 1000 m

Niilo Raudaskoski
Jere Rautiainen

P11 Korkeus

Luka Saarela
Jere Rautiainen
Väinö Kekkonen    
    
P11 4 x 300 m

Oulun Pyrintö 1        

P13 1000 m

Antti Kinnunen
Jussi Raudaskoski
Nooa Korhonen
Eeli Tohmola
    
P13 60 m aj

Juuso Mäkelä
Veeti Saarela
Armas Uusitalo
Topi Timonen

P13 Korkeus

Nooa Korhonen
Juuso Mäkelä
Veeti Saarela    
Armas Uusitalo
        
P13 4 x 300 m
        
Oulun Pyrintö 2        
Oulun Pyrintö 1        

P15 200 m

Antti Juvonen        
Lauri Niemi    
Anton Kahma    
Jimi Kenttälä    
        
P15 800 m

Samuli Vilppola
Miko Kaartinen
Antti Juvonen
Jimi Kenttälä        

P15 Pituus

Lauri Niemi    
Valtteri Niemelä
Anton Kahma

P15 Kuula

Jonne Kovaniemi

P15 4 x 300 m
        
Oulun Pyrintö 2        
Oulun Pyrintö 1        

T11 60 m

Hilda Erholtz
Aino-Maisa Järvenpää
Jutta Roine
    
T11 1000 m

Kaisa Keränen
Aino-Maisa Järvenpää
    
T11 Pituus

Kaisa Keränen
Hilda Erholtz
Jutta Roine

T11 4 x 300 m

Oulun Pyrintö 1        

T13 1000 m

Alisa Niemi    
Jutta Kovaniemi    
Venla Laukka    
Olivia Veneskoski
        
T13 60 m aj

Bettina Siltala
Kiia Vanhatupa
Emilia Rauhala
Olivia Veneskoski    

T13 Seiväs

Emilia Martinsen
Jutta Kovaniemi    
Kiia Vanhatupa
    
T13 4 x 300 m
        
Oulun Pyrintö 2        
Oulun Pyrintö 1        

T15 200 m

Iina-Reeta Kaikkonen
Salla Pekkala
Eveliina Lehtola
        
T15 800 m

Mei Lee    
Siiri Hihnala
Sanni Tohmola        

T15 Kolmiloikka

Veera Paasovaara
Sanni Tohmola
Aino Korhonen
Salla Pekkala

T15 Kuula

Meri Sundström    
Eveliina Lehtola
Laura Loponen
        
T15 4 x 300 m
    
Oulun Pyrintö 1